Our Staff

STAFF LIST 2019

CLASS

TEACHER

ASSISTANTS
ELC Mandy Jeffery Karina Minervini
     
KINDY     A&B
                 C
                 D
Donna Ward
Mandy Jeffery
Christina Houdek
Karen Pitcher/Karina Minervini
Diane Michaelas/Eileen Erzay
Carmen Forde/Eileen Erzay
     
PP             A
                 B
                 C
Tahlia Gileno
April Stewart
Hannah Kolbusz
Lisa Collins
Miriam Gough
Susan Cattalini/Karina Minervini
     
YR 1          A
                 B
                 C
Megan Hardie
Natalie Fardella
Sarah Cooke
Donna Johnson
Donna Johnson
Diana Wake (MiniLit)
     
YR 2          A
                 B
                 C
Cassandra Mortimer
Adele Paino
Kate Cosnett
Emily Gowland
Emily Gowland
Emily Gowland
     
YR 3          A
                 B
                 C
Sarah McIntyre
Natasha Prka
Sally Hills
 
     
YR 4          A
                 B
                 C
Siobhan O’Donnell
Nicole Nuttall
Nick Magry
 
     
YR 5          A
                 B
                 C
Laura Barker/Katie McNally
Rebecca McMahon
Rachael Sita
 
     
YR 6          A
                 B
                 C
Jacob O’Reilly
Courtney Edmondson
Madeline Gibb
Deborah Gladwell
Deborah Gladwell
Deborah Gladwell
 

 
Science Haylee Klup Principal Toni Kalat
Lit/Num Relief Stacey Williamson Assistant Principal Nicole Woodhouse
Julie Southwell
Music Alison Clunies-Ross    
Drama Pat Pottier Admin Robin Giles
Library/Yr2 Emily Gowland   Amanda Burke
Phys Ed Ryan Donnelly   Paula Nichols
Reading R Paulina Sweeney, Tracy Duffy   Rebekah D’Souza
LOTE Linda Piacenti    
Counsellor Rebecca Rowland    
Psychologist Tony Schneider    
Support Tracy Duffy (Support Coordinator) Canteen Heidi Mann, Joh Perez
  Mandy Ikin (Collaborative  Support)    
  Katie McNally (Enrichment/IT) Grounds Anthony Jenkins
  Tania Marraffa (Snr Support)   Luke Scott
PP Support Joanna Rucki, Narainee Gunness
Deb Carr
   
Special Needs TA Michelle Tipic, Stacey Harding, Deborah Gladwell, Karina Minervini Uniform Simone Douglas